• +601 442 807 Zbyszek Lemański
  • biuro@coverstudio.pl

O nas

Wszystko zaczęło się od pasji – muzycznej pasji Zbyszka Lemańskiego, która przerodziła się w wykształcenie, zawód i wreszcie sposób na życie, którym zaraził swoją żonę Joannę. Zbyszek Lemański po ukończeniu Państwowej Szkoły Muzycznej im. Fryderyka Chopinaw Będzinie nie wyobrażał sobie kontynuacji nauki w szkole innej niż muzyczna. Wycelował wysoko bo najlepsze w Polsce Liceum Muzyczne im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Choć było tylko kilka miejsc i kilkudziesięciu kandydatów udało się zasiąć wszkolnej ławce w budynku Akademii Muzycznej w Katowicach ( wtedy Liceum mieściło się właśnie tam ).
Rozwijając talent gry na akordeonie jednocześnie pasjonował się kompozycją, aranżacją, produkcją muzyczną i technikami nagraniowymi. Już wtedy wiedział że kiedyś będzie miał własne studio nagrań, będzie pisał i aranżował piosenki dla innych wykonawców. W czasie studiów na kierunku Wychowanie Muzyczne przy Uniwersytecie Śląskim założył zespół muzyczny grający muzykę popularną, który osiągnął wielki sukces. Przez kilka lat koncertowali w Polsce i w Stanach Zjednoczonych. Pozwoliło mu to na realizowanie swoich pasji nagraniowych – otworzył Studio Nagrań, zajął się kompozycją, aranżacją i produkcją muzyczną, rozpoczął współpracę z wieloma sławnymi polskimi artystami.
1 października 2000 roku, wykorzystując menadżerski talent swojej żony Joanny -absolwentki Akdemii Ekonomicznej w Katowicach na kierunku Zarządzanie i Marketing – postanowił wspólnie z nią zbudować Muzyczne Imperium – Firmę COVER STUDIO. Firmę, która jednocześnie będzie Studiem Nagrań, Studiem Filmowym, Agencją Artstyczną, Fabryką Talentów, Producentem piosenek i co najważniejsze Producentem Muzycznych Zespołów Estradowych i Coverowych.

Co to znaczy – i tu zacytuje Joannę Lemańską – właścicielkę COVER STUDIO
„Tworzymy zespoły coverowe od samego początku czyli od „pomysłu” po „efekt końcowy”. Pokażemy to na konkretnym przykładzie:
Najpierw „pomysł” – zespół wykonujący piosenki grupy ABBA
Potem dobór wykonawców – szukamy pośród artystów których znamy lub ogłaszamy casting. Szukamy młodych energicznych i utalentowanych osób z Zagłebia i nie tylko. Wybieramy pośród nich najlepszych. Nagrywamy materiał muzyczny w studiu, szyjemy stroje, wykonujemy sesje zdjęciowe, tworzymy oferty i organizujemy próby. Gdy zespół już jest gotowy następuje „efekt końcowy” – zaczyna koncertować, występuje na różnych imprezach, festiwalach itp. Możemy powiedzieć z całą odpowiedzialnością iż nasze zespoły coverowe są jednymi znajlepszych w Polsce. W tej chwili mamy ich 15 i tworzymy nowe.
Oprócz produkcji zespołów i studia nagrań mamy również studio filmowe – kręcimy teledyski – oraz Agencję Artystyczną. Organizujemy spotkania, jubileusze, koncerty iimprezy integracyjne na terenie całej Polski.
Współpracujemy z Telewizją TVS i Telewizją TVP Katowice, gdzie emitowane są wyprodukowane przez nas teledyski naszych (i nie tylko) zespołów.

W przyszłym 2018 roku obchodzimy jubileusz – 18 lat istnienia naszej Firmy. Staniemy się pełnoletni.

Wspominając miniony czas utwierdzamy się w przekonaniu, że połączenie naszychtalentów ( muzycznego i menadżerskiego ) spowodowało iż nasze Muzyczne Imperium ma solidny fundament, który pozwala na dalsze działanie i na jeszcze silniejszy rozwój”.

 

Kilka słów o właścicielach COVER STUDIO

Zbyszek Lemański – kompozytor, aranżer, artysta, muzyk, biznesmen w jednej osobie. Członek ZAiKS i SAWP. Skomponował około 500 piosenek. Pisze muzykę i aranżuje dlawielu bardzo znanych artystów takich jak: Maniek & LeMan, Monika Borys, Andrzej Rybiński, Krystyna Giżowska, Iwona Węgrowska, Jerzy Różycki, Mariusz Kalaga, Danuta Błażejczyk, Magda Durecka, Mirek Jędrowski, Karpowicz Family, Bajery, De Facto, Dr Maniana, Dr HAJ$, FAN-TASTIC itd……itd…….itd…….
Kompozytor czołówki i muzyki do programu „Kuchnia Śląska” prowadzonego przezdoskonałego śląskiego kucharza Remigiusza Rączkę w telewizji TVS – a obecnie programw TVP 3 Katowice. Również autor czołówki do programu „Tajemnice Przyrody Piotra Kardasza” w Telewizji TVP3 Katowice.

Joanna Lemańska – marketigowiec i bizneswomen. Doskonały manager i organizatorwielkich i nietypowych koncertów. Autorka indywidualnych scenariuszy imprezintegracyjnych, pikników rodzinnych, koncertów charytatywnych i spotkań biznesowych.

Potrafi z „niczego” zrobić „coś” co na długo pozostanie w pamięci. Uwielbia perfekcjonizm i oryginalność.

 

O NAS

Joanna Lemańska

Zbyszek Lemański

Wallstreet is an elegant and modern theme for business websites.

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Donec eros elit, pretium et adipiscing vel, consectetur adipiscing elit.
See All Feature